Przewodnik eSports po obstawianiu

szczegółowe przewodniki eSport na temat obstawiania

Marża bukmachera

Bukmacherzy chcą osiągnąć zysk z zakładu, który Ci proponują. Robią to w następujący sposób: ustalają całkowity kurs, jaki jest oferowany w danym meczu/wydarzeniu tak, aby osiągnąć marżę na całkowitym rynku. Marża może być bardzo różna – czasem łatwiej wygrać z bukmacherami z niewielkimi marżami. Oczywiście zdarza się, że bukmacher w wyższą marżą źle obliczy kurs, co może zadziałać na twoją korzyść.

Zawsze lepiej policzyć sobie marżę bukmachera, aby wiedzieć, z jakimi “widełkami” ma się do czynienia. Można to zrobić na stronie naszego kalkulatora.

Znaj drużyny/zawodników

Tak jak we wszystkich innych sportach, w obstawianiu zakładów liczy się ilość posiadanych informacji. Posiadasz dostęp do darmowych informacji o zawodnikach w różnych grach eSport. Powtórki, VODs oraz transmisje można znaleźć wszędzie w internecie. Poznaj mocne i słabe strony innych graczy.

Na przykład w Starcraft możesz zobaczyć, że zawodnicy są nieźli lub kiepscy w różnych zestawieniach i na różnych mapach.

Znaj mapy oraz format

W Starcraft trzy różne wyścigi posiadają inne mapy, które są proste dla danego wyścigu. Mapy często są znane jeszcze przed rozgrywką, dlatego powinieneś oprzeć swój zakład na informacji o nich.

Powinieneś również wziąć pod uwagę format rozgrywki. Czy jest to „najlepszy z jednego”, „najlepszy z trzech” czy też „najlepszy z siedmiu”? Ma to wpływ na prawdopodobieństwo konkretnego wyniku. Najlepszy zawodnik wygra raczej w formacie „najlepszy z siedmiu” niż w formacie „najlepszy z jednego”.

Zbieraj na bieżąco informacje o popularnych strategiach

Otrzymywanie najświeższych informacji o grze, którą jesteś zainteresowany, jest bardzo ważne. Na przykład w Starcraft2 możesz w krótkim czasie odkryć wiele nowych taktyk i startegii. Jeśli będziesz dobrze poinformowany, to ta wiedza może nadać ton twojemu „skarbowi gracza”.

Dla zilustrowania: zestawienie Zerg kontra Terran przez dwa miesiące było takie samo, ale weszła właśnie nowa strategia, która preferuje Zergów nad Terranami (w przypadku podobnie uzdolnionych graczy). Jeśli zdobędziesz tego typu informację przed „skarbem gracza”, to twoje szanse na zarobienie pieniędzy z obstawionych zakładów wzrosną.

Znajdź najlepsze kursy

Dni, kiedy tylko jeden bukmacher oferował kursy na eSports dobiegły końca! Dzięki temu my, obstawiający zakłady, mamy większe możliwości porównania kursów i znalezienia najlepszego dla danej rozgrywki. Przyglądam się temu rynkowi od początku, więc dam Ci jedną radę: uważaj na nowych, mniejszych bukmacherów.

Czytaj o różnych bukmacherach, przeglądaj informacje na temat tego, jakie licencje posiadają, kiedy zaczęli ten biznes i jakie oferują bonusy na naszej stronie z opiniami. Znajdziesz na niej kluczowe informacje na temat bukmacherów, którzy są z nami już od dawna i którym można w 100% zaufać.

Monitoruj swoje wyniki

Monitorując swoje zakłady, możesz wykorzystać ich historię, aby uniknąć błędów z przeszłości i kontynuować przedsięwzięcia, które były dla ciebie korzystne. Właściwa informacja we właściwych rękach może przynieść wiele dobrego.

Ta strona oferuje darmowy monitoring zakładów – możesz zapisywać na niej zakłady, podzielić je na konkretne rozgrywki, bukmacherów, graczy czy drużynę. To świetny sposób, żebyś poznał swoje mocne i słabe strony. Wystarczy 15 sekund, żeby się zapisać. Potem możesz zacząć zapisywać swoje zakłady.

Zarządzanie finansami

Jeśli chcesz obstawiać poważnie, powinieneś zastanowić się nad wysokością zakładu i postawić tyle, żebyś mógł pozwolić sobie czasem na przegraną. Naturalnie wszystko zależy od twoich celów. Jeśli obstawiasz dla rozrywki i posiadasz stały dochód, możesz zdeponować jakąś sumę i wykorzystać ją w całości na jeden zakład. Jednak jeśli nie posiadasz stałego dochodu lub stawiasz większe kwoty, powinieneś obstawiać też mniejsze zakłady. W ten sposób będziesz mógł przegrać parę razy bez całkowitego wyczyszczenia swojego konta.

Zainteresowani mogą znaleźć w internecie mnóstwo dobrych artykułów poświęconych zarządzaniu finansami!

Wirtualne portfele

Jeśli chcesz zająć się na poważnie swoim eSportsbetting, powinieneś założyć własny wirtualny portfel/eWallet jak Skrill(poprzednio moneybookers) lub Neteller. Te dwa e-portfele są absolutnie bezpieczne i umożliwiają przenoszenie twoich pieniędzy pomiędzy różnymi stronami z zakładami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli myślisz o obstawianiu na innych stronach, które, na przykład, mają lepsze kursy lub oferują lepsze bonusy.

Porównaj różnych bukmacherów eSport oraz oferowane przez nich bonusy na naszej stronie bukmacherów.

Dzięki e-portfelom pozbywasz się również wysokich kosztów wymiany, jeśli standardowa waluta twojego banku jest inna niż waluta bukmachera. Zalecane jest, aby twoją standardową walutą na wszystkich kontach i wirutalnych portfelach był dolar amerykański.